Dekorasyon Fikirleri
Ev dekorasyonlarında en çok özen gösterilen alanlar salon ve oturma odaları olmaktadır.
Renkler ve Aksesuarlar
Zengin ev dekorasyonlarına bakıldığında renklerin ve aksesuarların kullanım şeklinin evin havasını değiştirmiş olduğu net bir şekilde görülmektedir.
Dekorasyon Fikirleri
Evinizin dekorunu yapacağınız zaman karşınıza çıkmakta olan dekorasyon fikirleri genellikle belirli çerçeveler içerisinde yer almaktadır.
Previous
Next

iç Cephe Dekorasyon

Evler, kişilerin bütün günün yorgunluğunu atacağı, huzurlu saatler geçireceği ve kendilerini rahat hissedeceği mekanlardır.
Bu nedenle iyi bir dekorasyon, güzel ve rahat bir ev için olmazsa olmaz faktörler arasında yer almaktadır.
Herkes evinin görüntüsünün güzel, kullanışlı ve göz alıcı bir şekilde dekore edilmesini istemektedir.
Bununla beraber herkesin bütçesi lüks ve dikkat çekici ev dekorasyonu uygulamasına imkan vermemektedir.
Ancak dekorasyon yaparken dikkat çekici değişiklikler yapmak, zengin bir ev dekorasyonu oluşturmak için sanıldığı kadar da yüksek miktarlar harcamaya gerek olmamaktadır.
İç cephe dekorasyon tüyoları ile yapılabilecek olan küçük dokunuşlar ve basit uygulamalar ile evinizi olduğundan daha zengin daha lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz.

İç Yapı dekorasyonu üstünde titizlikte durulması gereken konular arasındadır.
Her ayrıntıyı incelikle elden ve gözden geçirilerek meydana görkemli bir yapıt çıkarılmalıdır.
 Bunun için çoğu etken etkilidir aslında.
Kullanılacak alanda tercih edilen ürünler önceden belirlenmelidir.
Yapının bütün hatlarında çağdaş ve modern mi yoksa klasik mi olacağı netleştikten sonra harekete geçilmeli.
Kervan yolda düzelir mantığındansa her şeyin daha yolun başında belirlenmiş olması yol haritasında sonradan oluşacak problemlerin önüne geçer.
Kapı seçimimden duvar tercihine kadar her şeyin netleşmiş olması aynı vakitte programlanırsa sürat da kazandırır.

iç Cephe Dekorasyon Fikirleri

Ev dekorasyonlarında en çok özen gösterilen alanlar salon ve oturma odaları olmaktadır.
Salon ve oturma odalarını şık ve zengin gösterebilmek için bu alanlarda kullanılacak olan mobilyalardan evdeki aksesuarlara kadar en pahalı ürünlerin seçilmesi gerekmemektedir.
Birbirleri ile uyumsuz ve düzensiz bir şekilde yerleştirilmiş mobilya ve aksesuarlar zengin bir görüntü yansıtmak yerine zevksizliği yansıtacaktır. İç cephe dekorasyonu yaparken, gereksiz aksesuarlar ve gösterişli mobilyalardan daha çok kullanımı kolay ve göz yormayan eşyalara yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Bakımı zor mobilyaların ve aksesuarların yerine, evi düzenli gösterecek sade eşya tercihi yaparak daha zengin bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz. Abartılı olan mobilyalara ve aksesuarlara gereksiz miktarda ücret ödemek yerine, evinizin duvarlarını temiz gösterecek olan sade bir duvar kağıdı ve yıpranmış parkelerin yerine yeni kaplamalar yaptırarak evinizin daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Zengin bir görüntüye sahip evler, genellikle bakımlı ve düzenli olmaktadır.

iç Cephe Dekorasyonu Renkler ve Aksesuarlar

Zengin ev dekorasyonlarına bakıldığında renklerin ve aksesuarların kullanım şeklinin evin havasını değiştirmiş olduğu net bir şekilde görülmektedir.
Zengin ev dekorasyonu yapabilmek için, ilk olarak evinizde kullanmak istediğiniz duvar boyasının rengini seçmeniz gerekmektedir.
Sade ve soft renkler her zaman evinizde kullanacağınız aksesuarları ve diğer detayları ön plana çıkaracaktır.
Özellikle beyaz duvar boyası ile evinizde lüks ve ferah bir ortam yaratabilirsiniz.
Seçeceğiniz mobilyaların ve aksesuarların birbirleri ile uyum sağlaması, evinizi zengin gösterecek olan bir diğer tüyo olmaktadır.

Sade ve tek bir renkten oluşan oturma gruplarına, aksesuarlarınız-la aynı tonlarda olan kırlentler yerleştirerek havalı bir görüntü oluşturabilirsiniz.
Ev dekorasyonunda aksesuar seçimini yaparken ufak tefek çok sayıda obje seçerek karmaşa yaratmak yerine, kendini gösterecek ve birbirini tamamlayacak objelerle zengin bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz. Eviniz için aydınlatma seçimi yaparken uygun bir avizenin yanında ayriyeten çekici bir görünüm sağlayacak lamba-der ve abajur da alabilirsiniz.
Evinizin duvarlarında, ahşap çerçeveler kullanarak sizin için anlamlı olan fotoğrafları asabilir ve renk detayları ile bunu mobilya ve aksesuarlarına uydurabilirsiniz.

Eve Hareket Kazandıracak Dekorasyon Fikirleri

Evinizin dekorunu yapacağınız zaman karşınıza çıkmakta olan dekorasyon fikirleri genellikle belirli çerçeveler içerisinde yer almaktadır.
Daha değişik ve kişiliğinizi hayatınıza yansıtacak dekorasyon fikirleri arıyorsanız eğer yaratıcılığa başvurmanız gerekmektedir.
Tek bir tarz ile sınırlı kalmamalısınız. 
Değişik tarzları da harmanlayarak kullanmanız konusunda hiçbir sakınca yoktur.
Hatta evin bütün odaları için de değişik dekorasyon fikirlerinden esinlen meniz hareketli ve eğlenceli bir atmosfer yaratmanızı sağlayacaktır.
Yeni dekorasyon trendlerine göz atmanızda sizin için oldukça yararlı olacaktır.

Farklı İç Cephe Dekorasyon Temaları

Ev dekorasyonunuzun nasıl olacağına karar verdikten sonra eşyalarınızı alıp duvarlarınızı boyamaya başlayabilirsiniz.
Tek bir dekorasyon fikri ile sınırlı kalmayarak, birkaç farklı dekorasyon fikirlerini birleştirebilirsiniz.
Geleneksel olan köy evi dekorasyonlarına modern bir kaç dokunuş yaparak orijinal bir salon görüntüsü ortaya çıkarabilirsiniz.

Evin odalarını daha geniş göstermek için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Duvarların ve mobilyaların rengi
  • Tablo seçimleri
  • Halı tasarımı ve büyüklüğü
  • Televizyon yerinin seçimi

2023 iç Cephe Dekorasyon Trendleri

2020 senesinde bütün dünyada olmuş olduğu gibi hayatla ilgili olan tutumlarımız değişirken evlerimizde fazla zaman geçirmemiz nedeni ile ev dekorasyonu konusunda da farkındalığımız artmıştır.
Her şeyin değiştiği gibi ev dekorasyonları da sürekli olarak değişmektedir. 2022 senesinin odağında yer almış olan geleneksel ve konfor temalı dekorasyon stilleri 2023 trendleri arasında da yer alacaktır.
Sürdürülebilir ürünlerin önemi artmaktayken keskin ve mekanik moda anlayışı da yerini zarif unsurlara bırakacaktır.

2023 İç Cephe Dekorasyonunda Hangi Tarzlar Öne Çıkacak

2023 iç cephe dekorasyon trendlerinden biri de modern ev konforuna sahip rüstik tarz.
Evin zemini ahşap döşeme ile duvarları ise özlemini duyduğun sosyal mekanları anımsatacak cesur renklerle boyanacak.
Cesur bir davranış sergilemek eğlenceli olsa bile boyama işleminin ardından duvarların seni nasıl hissettireceğini düşünmen gerekmektedir.
Çünkü yatak odasındaki duvarlarda olan canlı renkler uykuya geçmen konusunda seni zorlayabilir.
Aynı şekilde çalışma odasındaki canlı renkler de odaklanmanı zorlaştırabilir.

İskandinav tarzı olan hafif ahşap malzemelerin kullanılmış olduğu mobilyaların yanında duvar ve tavan kaplamasında kullanılan ahşap malzemeler 2021 iç cephe dekorasyon trendlerinde öne çıkacaktır.
Açık renk ahşap, odaların daha geniş gözükmesini sağlamaktadır.
Eski zenginlik algısı oluşturacak mobilyaları yeni çıkmış olan mobilyalarla eşleştirebilir-siniz.
Eski görünüme sahip avizeler ve aynalarla da evinizin odasını tamamlayabilirsiniz.

Evde Doğallık Nasıl Yakalanır?

Evinize deri, seramik, bitki ve diğer organik doğal malzemelerle sıcak bir hava katabilirsiniz. Bu malzemeler sizi doğa ile bütünleştirerek daha sakin hissetmenizi sağlayacaktır. Duvarlarınızda okyanus etkisi oluşturacak renkler ve yeşil bitkilerle evinizi yenilenmek için davetkar hale getirebilirsiniz. Bitkiler evinize sadece renk ve canlılık katmakla yetinmeyecek, aynı zamanda havanızı da değiştirecek. Evinizin duvarlarında ve zemininde ahşap malzeme ya da dokuma ev aksesuarları kullanarak daha doğal ve sıcak ortamlar oluşturabilirsiniz.